e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  е-Метеор Дизајнери

  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  е-Метеор Дизајнери Empty е-Метеор Дизајнери

  Пишување  Мистериозен on Вто Апр 26, 2011 7:23 pm

  Ќе се отвори нова група GFX Дизајнери,па сега бараме дизајнери.Тие ќе бидат одговорни за дизајнот на страната.Јас ќе им поставувам задачи а они ќе ги решаваат,а потоа ќе бидат ставени на сајтот.
  Исто така можат да бараат теми на hitskin.com , па да ми ги даваат.
  Услови:
  Работа со Фотошоп
  Да има победено на 1 или повеќе SOTW-натпревари

  Не се важни мислењата,темите и стажот,туку тоа шо знае да го прави.
  Пријавувајте се овде.Исто така овде ќе бидаат пишувани дизајнерите.
  Дизајнери:
  Че
  whoim  Последната промена е направена од Че на Сре Апр 27, 2011 2:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551667
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  е-Метеор Дизајнери Empty Re: е-Метеор Дизајнери

  Пишување  whomi on Вто Апр 26, 2011 11:28 pm

  Јас сакам да се пријавам, немам победено на SOTW натпревар но наскоро може да се очекува такво нешто Very Happy
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  е-Метеор Дизајнери Empty Re: е-Метеор Дизајнери

  Пишување  Мистериозен on Сре Апр 27, 2011 2:07 pm

  Нема везе иначе и ти си во дизајнерскиот тим.
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  е-Метеор Дизајнери Empty Re: е-Метеор Дизајнери

  Пишување  Мистериозен on Сре Апр 27, 2011 3:38 pm

  Aко може некој да ми каже која е најдобра резолуција за лого?

  Sponsored content

  е-Метеор Дизајнери Empty Re: е-Метеор Дизајнери

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Чет Jул 02, 2020 10:35 am