e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Како да се подобри е-Метеор?

  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Како да се подобри е-Метеор? Empty Како да се подобри е-Метеор?

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 8:16 pm

  Овде пишувајте како да се подобри е-Метеор и повеќе членови да имаме. Smile
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147550967
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Како да се подобри е-Метеор? Empty Re: Како да се подобри е-Метеор?

  Пишување  МариоМК on Нед Апр 24, 2011 11:13 pm

  Давање на пријатели и рекламирање на ФБ мсн така натака...
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Како да се подобри е-Метеор? Empty Re: Како да се подобри е-Метеор?

  Пишување  Мистериозен on Пон Апр 25, 2011 8:21 am

  Eпа рекламирај.
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67398
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  Како да се подобри е-Метеор? Empty Re: Како да се подобри е-Метеор?

  Пишување  Tawe on Пон Апр 25, 2011 11:29 am

  -> Да се префрли на vBulletin (или некоја друга скрипта MyBB, phpbbX, ipbX)
  -> Да се купи нов домен (.com, .net, .org....) и би изгледало emeteor.com/.net/.org....
  -> Да се направи официјална страница на фејсбук за еМетеор
  -> Да се покануваат членови
  -> Да се отвори варез дел, и да се пушти пријавување за аплоадери со некои критериуми (со што фајловите ќе имаат еМетеор во линкот и лозинка на архивата)
  -> Да се смени изглед (мое мислење)
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Како да се подобри е-Метеор? Empty Re: Како да се подобри е-Метеор?

  Пишување  Мистериозен on Пон Апр 25, 2011 12:19 pm

  1.Првото ќе биде реализирано по некое време.(на phpbb3 сме)
  2.Домен ко што реков после 500 членови.
  3.Тоа е во предвид.
  4.Тоа треба вие да го правите. Smile
  5.Има отворено нов форум (w-Meteor или варез-Метеор) и има тема за пријавување на аплоадери.
  6.И тоа е во предвид. Smile

  Sponsored content

  Како да се подобри е-Метеор? Empty Re: Како да се подобри е-Метеор?

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Чет Jул 02, 2020 11:47 am