e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Велигден

  Share
  Џубре
  Џубре
  Супер Модератор
  Супер Модератор

  Број на мислења : 42
  Поени : 63061
  Репутација : 5
  Дата на регистрирање : 2011-04-16
  Местолокација : Џепчишча

  Велигден

  Пишување  Џубре on Нед Апр 17, 2011 2:13 am

  Ем темава ја отварам во пресрет на најголемиот Христијански празник, Велигден.

  Одите ли тогаш во црква? Дали мастите јајца или чекате туѓи на готово? Laughing
  Кружите околу црква? Се протнувате ли под маса?
  Дали ви пречи да дадете од јајцата на деца од друга вера кои ке ви затропаат на врата?
  Мене баш ме интересира да дознам поќе факти за празников и обичаите.
  Слободно пишете си ги вашите мислења.
  maelovedeki
  maelovedeki
  Член
  Член

  Број на мислења : 29
  Поени : 58035
  Репутација : 6
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  Re: Велигден

  Пишување  maelovedeki on Нед Апр 17, 2011 2:18 am

  Џубре напиша:Ем темава ја отварам во пресрет на најголемиот Христијански празник, Велигден.

  Одите ли тогаш во црква? Дали мастите јајца или чекате туѓи на готово? Laughing
  Кружите околу црква? Се протнувате ли под маса?
  Дали ви пречи да дадете од јајцата на деца од друга вера кои ке ви затропаат на врата?
  Мене баш ме интересира да дознам поќе факти за празников и обичаите.
  Слободно пишете си ги вашите мислења.

  1. Чекаме на готово.
  2. Не кружиме а се протнуваме.
  3. Немам и не давам а примам.
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147542367
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Велигден

  Пишување  whomi on Нед Апр 17, 2011 12:59 pm

  Велигден ми се допаѓа бидејки:
  1. Не одиме на училиште
  2. Се капеме со јајца
  3. Се собираме со братучедите, чичковците, тетите, вујковците, дедовците, бабите lol!
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147542367
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Велигден

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 17, 2011 1:08 pm

  Oдиме на црква.
  Не одам на училиште.
  Не мастам,мама си га врше таа работа.
  Под маса у црква да.
  Не ми пречи.
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147542367
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Велигден

  Пишување  whomi on Нед Апр 17, 2011 8:53 pm

  П.С не смее да дојде Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Се шегувам, секако дека не ми пречи

  Sponsored content

  Re: Велигден

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Пон Мар 25, 2019 9:49 pm