e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Tawe портфолио

  Share
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 58078
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 25
  Местолокација : Лас Велес

  Tawe портфолио

  Пишување  Tawe on Сре Апр 27, 2011 8:32 pm

  Сите се премногу почетнички, бидејќи многу ретко работам нешто, но ајде и јас да направам портфолио. Повеќето текстови, се правени од туторијали, но секогаш се почнува од нив Very Happy

  Ставени се хронолошки, од првата моја направена до последната.  avatar
  vazna.exe
  Член
  Член

  Број на мислења : 8
  Поени : 58212
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-05

  Re: Tawe портфолио

  Пишување  vazna.exe on Сре Апр 27, 2011 8:37 pm

  Супер се, браво. Продолжи вака и пробај нешто да составиш сам, јас до сега немам следено ниеден туторијал Smile
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 58078
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 25
  Местолокација : Лас Велес

  Re: Tawe портфолио

  Пишување  Tawe on Сре Апр 27, 2011 8:44 pm

  Фала. По туторијал се правени првите три потписи, таа со Боб Марли е од две слики правена една, а другите се од мене.
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147542347
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Tawe портфолио

  Пишување  Мистериозен on Сре Апр 27, 2011 9:02 pm

  200 пати поарно самоук отколку со тут.
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147541647
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: Tawe портфолио

  Пишување  МариоМК on Чет Апр 28, 2011 4:12 pm

  Супер се Smile


  _________________

  Sponsored content

  Re: Tawe портфолио

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Нед Мар 24, 2019 4:46 am