e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Тексас во пламен

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Тексас во пламен Empty Тексас во пламен

  Пишување  МариоМК on Чет Апр 21, 2011 12:10 pm

  Пожарникарите од Тексас сè уште се борат со пожарите кои се протегаат на преку четири милиони квадратни метри, а траат веќе една недела.

  „Тексас гори од граница до граница. Имаме пожари на западот на Тексас, на исток, на север, на југ на државата. Се протегаат преку цел Тексас“, изјави Април Сагинор, портпарол на тексашката шумарска служба.

  Таа додаде дека пожарот на подрачјето на Далас настанал од четири помали кои се споиле.

  Пожарникарите од 34 сојузни држави се борат со пожарите. Од 1. јануари во Тексас се пријавени повеќе од 800 пожари. На огнот во прилог му оди и сушниот период, така што не се очекува огнената стихија брзо да биде совладана.

   Сега е точно Сре Jул 08, 2020 8:55 am