e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Милионски грабеж во центарот на Бања Лука

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147550967
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Милионски грабеж во центарот на Бања Лука Empty Милионски грабеж во центарот на Бања Лука

  Пишување  МариоМК on Вто Апр 19, 2011 8:02 pm

  Обвинителството во Бања Лука потврди дека четворица маскирани разбојници ограбиле Комерцијална банка која се наоѓа во центарот на овој град и дека од трезорот однеле за сега неутврден износ на пари, а потоа избегале во непознат правец.

  Според неофицијални информации на медиумите од трезорот разбојниците успеале да однесат околу еден милион евра.

  Разбојниците пред банката стигнале во бело комбе со ознаки на Агенцијата за обезбедување „Алфа секјурити“. Извор кој инсистирал на анонимност за агенцијата Срна изјавил дека разбојниците пред банката стигнале во 7:41 часот, а заминале во 7:43 часот, што значи дека грабежот бил изведен за само две минути.

  Началникот на Центарот за национална безбедност, Дарко Ќулум на прес конференција изјави дека се уште не е утврдена точната количина на пари која ја однеле разбојниците.

  Полицијата на Република Српска трга по разбојниците.

   Сега е точно Чет Jул 02, 2020 10:19 am