e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Велигден

  Џубре
  Џубре
  Супер Модератор
  Супер Модератор

  Број на мислења : 42
  Поени : 72421
  Репутација : 5
  Дата на регистрирање : 2011-04-16
  Местолокација : Џепчишча

  Велигден Empty Велигден

  Пишување  Џубре on Нед Апр 17, 2011 2:13 am

  Ем темава ја отварам во пресрет на најголемиот Христијански празник, Велигден.

  Одите ли тогаш во црква? Дали мастите јајца или чекате туѓи на готово? Laughing
  Кружите околу црква? Се протнувате ли под маса?
  Дали ви пречи да дадете од јајцата на деца од друга вера кои ке ви затропаат на врата?
  Мене баш ме интересира да дознам поќе факти за празников и обичаите.
  Слободно пишете си ги вашите мислења.
  maelovedeki
  maelovedeki
  Член
  Член

  Број на мислења : 29
  Поени : 67395
  Репутација : 6
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  Велигден Empty Re: Велигден

  Пишување  maelovedeki on Нед Апр 17, 2011 2:18 am

  Џубре напиша:Ем темава ја отварам во пресрет на најголемиот Христијански празник, Велигден.

  Одите ли тогаш во црква? Дали мастите јајца или чекате туѓи на готово? Laughing
  Кружите околу црква? Се протнувате ли под маса?
  Дали ви пречи да дадете од јајцата на деца од друга вера кои ке ви затропаат на врата?
  Мене баш ме интересира да дознам поќе факти за празников и обичаите.
  Слободно пишете си ги вашите мислења.

  1. Чекаме на готово.
  2. Не кружиме а се протнуваме.
  3. Немам и не давам а примам.
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551727
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Велигден Empty Re: Велигден

  Пишување  whomi on Нед Апр 17, 2011 12:59 pm

  Велигден ми се допаѓа бидејки:
  1. Не одиме на училиште
  2. Се капеме со јајца
  3. Се собираме со братучедите, чичковците, тетите, вујковците, дедовците, бабите lol!
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551727
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Велигден Empty Re: Велигден

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 17, 2011 1:08 pm

  Oдиме на црква.
  Не одам на училиште.
  Не мастам,мама си га врше таа работа.
  Под маса у црква да.
  Не ми пречи.
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551727
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Велигден Empty Re: Велигден

  Пишување  whomi on Нед Апр 17, 2011 8:53 pm

  П.С не смее да дојде Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Се шегувам, секако дека не ми пречи

  Sponsored content

  Велигден Empty Re: Велигден

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Нед Jул 05, 2020 8:45 pm