e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Facebook наполни 7 години

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Facebook наполни 7 години Empty Facebook наполни 7 години

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 5:08 pm

  Најпопуларната друштвена мрежа Facebook денес слави седум години од своето постоење. Facebook стартуваше на 4-ти февруари 2004-та година, а главниот виновник за неговото постоење е ликот на годината според Time - Марк Зукерберг.
  Facebook наполни 7 години Fb
  Целата приказна започна кога Зукерберг бил студент на Универзитетот Харвард, и со помош на неговите колеги Едуардо Северин, Дастин Московиц и Крис Хјус креирал друштвена мрежа, на која можеле да се зачленат единствено студентите од Харвард, за подобро да комуницираат и разменуваат информации меѓу себе.
  Подоцна на мрежата и се приклучиле и студенти од други факултети, средни училишта и големи фирми од Америка, а набрзо Facebook се проширил и во Европа, и низ целиот свет. Денес Facebook е најголемата и најпопуларна друштвена мрежа, со над 600 милиони корисници.
  Facebook е најпосетениот сајт во САД, оставајќи ги зад себе Yahoo, MySpace и Googlе, а за неговата големина сведочи и фактот што Microsoft во 2007. година плати 240 милиони долари за 1,6 отсто учество во акциите на Facebook.
  Единствените критики кои беа упатени кон Facebook беа околу приватноста на корисниците и нејзиното почитување, но и покрај нив најпопуларната друштвена мрежа постојано се зголемува, а некои ја нарекуваат и "новиот интернет".
  Среќен роденден Facebook!
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Facebook наполни 7 години Empty Re: Facebook наполни 7 години

  Пишување  Мистериозен on Саб Апр 16, 2011 8:38 pm

  16 април сме бе,а не 4 фебруари. -.-
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551787
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Facebook наполни 7 години Empty Re: Facebook наполни 7 години

  Пишување  whomi on Саб Апр 16, 2011 8:42 pm

  600 милиони affraid affraid affraid affraid affraid
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Facebook наполни 7 години Empty Re: Facebook наполни 7 години

  Пишување  Мистериозен on Саб Апр 16, 2011 8:43 pm

  Од кој 50 % имаат 2-3 профили и по еден-два лажни.
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Facebook наполни 7 години Empty Re: Facebook наполни 7 години

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 8:44 pm

  ок малце е старо ова ама ..

  Sponsored content

  Facebook наполни 7 години Empty Re: Facebook наполни 7 години

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Jул 08, 2020 10:46 am