e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Или Или?

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Или Или?

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 10:38 am

  Оваа игра се игра вака например јас кажувам сина или зелена и членот под мене кажува сина
  и он продолжува cs или Call of Duty ? Smile Па да почнеме:

  Фудбал или Кошарка
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Мистериозен on Саб Апр 16, 2011 4:36 pm

  фудбал
  фендер или џипсон?
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 4:48 pm

  хах Џипсон Smile

  Бостон или Мајами
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Мистериозен on Саб Апр 16, 2011 4:55 pm

  Бостон
  Класика или Рап
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 5:03 pm

  Рап

  БМВ или Ауди
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551787
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  whomi on Пон Апр 18, 2011 6:57 pm

  БМВ

  Петарда или динамит
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  МариоМК on Пон Апр 18, 2011 7:12 pm

  Динамит

  XP или Ubuntu
  avatar
  Стефан
  Член
  Член

  Број на мислења : 18
  Поени : 67440
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Стефан on Пет Апр 22, 2011 9:19 am

  XP

  Cs или ФБ
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  МариоМК on Пет Апр 22, 2011 9:25 am

  ФБ

  Мсн или Скајп
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 3:55 pm

  MSN

  Админ или Супер Модератор
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  МариоМК on Нед Апр 24, 2011 8:01 pm

  еее ова е лесно бе АДМИН

  мозила или опера
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 8:15 pm

  Мозила
  Рап или Хипхоп
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  МариоМК on Нед Апр 24, 2011 8:16 pm

  хх Хип-Хоп

  Рок или Турбо фолк
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 8:17 pm

  Рок
  Скопје или Белград?
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  МариоМК on Нед Апр 24, 2011 8:18 pm

  Скопје

  Русија или Бугарија е ај сеа Smile
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 8:18 pm

  Русија OFC Smile
  Америка или Британија?
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  МариоМК on Нед Апр 24, 2011 8:22 pm

  ееее ова е тешко Very Happy Америка

  Зима или Лето Smile
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 8:24 pm

  Лето
  Јас или whoim?

  Sponsored content

  Или Или? Empty Re: Или Или?

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Jул 08, 2020 9:47 am