e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Како изгледа вашиот Десктоп

  avatar
  zmejot
  Модератор
  Модератор

  Број на мислења : 26
  Поени : 67516
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13
  Возраст : 30
  Местолокација : Штип

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  zmejot on Пет Апр 15, 2011 5:25 pm

  Како изгледа вашиот Десктоп Deskto1302881122
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  МариоМК on Пет Апр 15, 2011 9:13 pm

  Ова е убунту а имаш и ХП?
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551787
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  whomi on Пет Апр 15, 2011 9:49 pm

  Посакував во школото такоф да го направам Very Happy
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  Мистериозен on Пет Апр 15, 2011 9:59 pm

  Како изгледа вашиот Десктоп Untitl1302897581
  avatar
  zmejot
  Модератор
  Модератор

  Број на мислења : 26
  Поени : 67516
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13
  Возраст : 30
  Местолокација : Штип

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  zmejot on Саб Апр 16, 2011 12:26 pm

  MarioMK напиша:Ова е убунту а имаш и ХП?
  Грешеш точно овоа е Убунту 10,10 имам Федора 14 и Win7. Размислувам за промена на Убунту во Федора па сега за сега се учам на федората Smile

  Да не кажам три оперативни система на еден Smile
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 4:52 pm

  Ја еднаш пробував нешто така да инсталирам и Убунту ама го заебав ПЦ Sad
  avatar
  zmejot
  Модератор
  Модератор

  Број на мислења : 26
  Поени : 67516
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13
  Возраст : 30
  Местолокација : Штип

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  zmejot on Саб Апр 16, 2011 5:31 pm

  MarioMK напиша:Ја еднаш пробував нешто така да инсталирам и Убунту ама го заебав ПЦ Sad

  Зависи што си правел во последните 9 месеци активно го користам линуксот додека последните 3 го имам инсталирано и само го надоградувам со некоја нова верзија која е излезена. Ете пример линуксот слави 20 години оваа година секаде го има секој го користи во секојдневието и не знаат дека го користат а сите го мразат нз зш е така не зборам за сите туку тие што не се информирани добро Smile

  https://www.youtube.com/watch?v=5ocq6_3-nEw
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  Мистериозен on Саб Апр 16, 2011 9:01 pm

  Баш се мислам дали да се префрлам на Линукс.
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67518
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  Tawe on Саб Апр 16, 2011 9:54 pm

  Како изгледа вашиот Десктоп Untitl1302983654

  Sponsored content

  Како изгледа вашиот Десктоп Empty Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Jул 08, 2020 10:44 am