e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Каладонт

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Каладонт Empty Каладонт

  Пишување  МариоМК on Пет Апр 15, 2011 2:39 pm

  Значи вака се игра некој кажува збор и следниот треба да продолжи да каже збор со последните 2 букви на пример:Јас кажувам прозорец следниот треба да каже збор на Ец Smile Зборот не смее да завржи на ка Wink  Последната промена е направена од MarioMK на Пет Апр 15, 2011 2:46 pm. Мислењето е променето 2 пати. (Reason for editing : Мала Грешка :))
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Каладонт Empty Re: Каладонт

  Пишување  Мистериозен on Пет Апр 15, 2011 2:43 pm

  Kaжи ги правилата прво. Very Happy (За другите членови)
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551787
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Каладонт Empty Re: Каладонт

  Пишување  whomi on Пон Апр 18, 2011 6:56 pm

  Одилчно, ја имам играно играта во училиште.
  Еве на пример јас ќе кажак лале и ти треба да кажеш збор што почнува со последните 2 букви од зборот што го имам јас кажано (ле), но тој збор не смее да завршува на "ка"
  Лале - лебед
  Лале - лепенка (дискфалификуван си, не смее зборот да завршува на ка)

  Sponsored content

  Каладонт Empty Re: Каладонт

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Jул 08, 2020 10:17 am