e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Мистериозен on Саб Мар 12, 2011 6:04 pm

  Ме мрзеше да преведувам иначе

  A 33ft tsunami has killed at least eight people as it swept over Japan's northeastern coast after a 8.9 magnitude megaquake near the capital Tokyo.The huge wave hit the port in the country's Sendai city, sending ships crashing into the shore and carrying cars and buildings through streets.Mass evacuations are taking place after Tsunami warnings were issued for the entire Pacific coast.
  avatar
  NightWalker
  Тест Модератор
  Тест Модератор

  Број на мислења : 2
  Поени : 67482
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  NightWalker on Сре Апр 13, 2011 10:51 pm

  Гопоод напомош нека му е .....загрев...
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Мистериозен on Чет Апр 14, 2011 1:49 pm

  Да да,пред неколку дена имаше нов од 7.6
  avatar
  zmejot
  Модератор
  Модератор

  Број на мислења : 26
  Поени : 67516
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13
  Возраст : 30
  Местолокација : Штип

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  zmejot on Пет Апр 15, 2011 5:15 pm

  Че напиша:Да да,пред неколку дена имаше нов од 7.6
  ногу напиша 7,4 беше одпосле преправија на 7,1 демек да не се тревожи народот а он паничи веќе
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Мистериозен on Пет Апр 15, 2011 8:34 pm

  Абе страшно е тамо.
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  МариоМК on Пет Апр 15, 2011 8:38 pm

  И за тоа детето што го нашле под урнатини незнам точно малецко знам било Smile Кузне колку им е тешко сеа Sad
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551787
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Мистериозен on Пет Апр 15, 2011 8:39 pm

  Па знаеш ли колку многу има пронајдено?
  Џубре
  Џубре
  Супер Модератор
  Супер Модератор

  Број на мислења : 42
  Поени : 72481
  Репутација : 5
  Дата на регистрирање : 2011-04-16
  Местолокација : Џепчишча

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Џубре on Саб Апр 16, 2011 4:06 am

  Ного страхотно! И тоа централите пуштале гасови. :S
  maelovedeki
  maelovedeki
  Член
  Член

  Број на мислења : 29
  Поени : 67455
  Репутација : 6
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  maelovedeki on Саб Апр 16, 2011 4:15 am

  Па и нуклеарките сега ... тешко нив.
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551787
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  whomi on Саб Апр 16, 2011 8:39 pm

  Чудно е што нуклеарките немат резервни ладначи во случај да снема струја Question Question Question

  Sponsored content

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија Empty Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Jул 08, 2020 10:41 am