e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Компјутерите во школото

  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Компјутерите во школото Empty Компјутерите во школото

  Пишување  Мистериозен on Нед Мар 13, 2011 9:49 pm

  Дали сакате да имат?Дали се корисни?Според мене не се корисни,бидејќи децата ги користат за фејсбук и игрици.
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67398
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  Компјутерите во школото Empty Re: Компјутерите во школото

  Пишување  Tawe on Пет Апр 15, 2011 12:47 am

  Епа сега види вака Very Happy Да, сите ги користат за фејсбук и игри, но еве јас например, нашколо во четврток имам 6 часа пракса (лемиме плочки и слични работи), и кога не работиме ништо, ти што би правел цел ден нашколо во една училниица без да чачнеш нешто по компјутерот? А од друга страна по некои предмети часот се одржува со презентации преку компјутерот.
  Јас сум ЗА компјутерите во школо Very Happy
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551667
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Компјутерите во школото Empty Re: Компјутерите во школото

  Пишување  whomi on Пет Апр 15, 2011 1:44 pm

  Те подржувам Tawe
  Џубре
  Џубре
  Супер Модератор
  Супер Модератор

  Број на мислења : 42
  Поени : 72361
  Репутација : 5
  Дата на регистрирање : 2011-04-16
  Местолокација : Џепчишча

  Компјутерите во школото Empty Re: Компјутерите во школото

  Пишување  Џубре on Саб Апр 16, 2011 5:04 am

  Не, само игри се игрет и децата уше појќе не учет. Да ги користеа за учење, арно ама не.

  Sponsored content

  Компјутерите во школото Empty Re: Компјутерите во школото

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Чет Jул 02, 2020 11:13 am