e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147550967
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи Empty Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи

  Пишување  МариоМК on Вто Мај 03, 2011 2:30 pm

  Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи Img37978887

  Швајцарската влада соопшти дека влегла во траг на повеќе од 360 милиони швајцарски франци (416 милиони долари) кои можеби му припаѓаат на либискиот лидер Моамер Гадафи или на луѓето од неговото опкружување.

  Оваа информација ја објави швајцарската министерка за надворешни работи Мишелин Калми Реј на дипломатскиот состанок во Тунис, јавува “АП“, пренесува Нетпрес.

  Швајцарските власти им наложиле на банките и другите финансиски институции да го замрзнат имотот кој би можел да му припаѓа на Гадафи, Мубарак и Бен Али и нивните блиски соработници.

  affraid


  _________________
  Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи Anigif111
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551667
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи Empty Re: Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи

  Пишување  whomi on Вто Мај 03, 2011 10:17 pm

  Ах тоа исламот Evil or Very Mad

   Сега е точно Чет Jул 02, 2020 11:43 am