e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Ученичка се лизнала и паднала во Вардар

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147551087
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  Ученичка се лизнала и паднала во Вардар Empty Ученичка се лизнала и паднала во Вардар

  Пишување  МариоМК on Чет Апр 28, 2011 4:05 pm

  Ученичка од Гостивар кога одела кон својот дом се лизнала и паднала во Вардар, соопштуваат од МВР. Девојчето било спасено, но било извлечено во бесвесна состојба.

  Дванаесетгодишната ученичка вчера околу 16 часот се враќала од училиште по кејот на реката Вардар во близина на ОУ „Мустафа Кемал Ататурк“, се доближила до коритото од реката за да фрли камен, но во еден момент се лизнала и паднала во реката.

  Водата ја носела околу 1 километар и од случајни минувачи била извадена во бесвесна состојба.

  Девојчето веднаш било префрлено во Медицинскиот центар во Гостивар, од каде поради сериозноста на повредите била пренесена и задржана на лекување во Ургентниот центар во Скопје, каде дополнително ќе се утврди карактерот на повредите.

  affraid


  _________________
  Ученичка се лизнала и паднала во Вардар Anigif111
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551787
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Ученичка се лизнала и паднала во Вардар Empty Re: Ученичка се лизнала и паднала во Вардар

  Пишување  whomi on Саб Апр 30, 2011 10:29 pm

  браво

   Сега е точно Сре Jул 08, 2020 8:31 am