e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Правила

  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Правила Empty Правила

  Пишување  Мистериозен on Вто Апр 26, 2011 4:05 pm

  Правила за учество во SOTW натпреварите:

  1. Потписот треба да е максимум 500x200 пиксели а минимум 250x80 пиксели
  2. Не е дозволено користење на готови креации
  3. Ако некој се соменва може слободно да побара .psd фајл
  4. Ако е открадена сликата членот е дисфаливикуван следните 4 натпревари
  5. Во потписот треба да го има вашиот ник на креацијата и е-Метеор (или www.emeteor.com.net)

  1 место -> 3000 поени
  2 место -> 2000 поени
  3 место -> 1000 поени
  4 место -> 500 поени

   Сега е точно Чет Jул 02, 2020 12:07 pm