e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

e-Meтеор

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  SOTW #1 Дискусии

  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  SOTW #1 Дискусии Empty SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 5:40 pm

  Тема: Воз

  Пријавување -> https://emeteor.macedonianforum.net/t103-topic#591

  Тука пишувајте ги сите ваши пофалби и критики околу натпреварот
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67398
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Нед Апр 24, 2011 8:07 pm

  Не сум дизајнер, но се обидов да направам Smile

  SOTW #1 Дискусии Train1303668408

  Можеби ќе има некоја измена Very Happy
  ---------------------------------------------------------------------
  Како што знам, за SOTW натпреварите, најголема дозволена димензија е 500x200. МaриоMK кај тебе е 468х316, мислам дека треба да ја намалиш во ширина, освен да се напише правилник за SOTW натпреварите, па да се дадат нови димензии, што нема да изгледа поубаво со поголеми димензии, зошто сепак ова се потписи.


  Последната промена е направена од Tawe на Вто Апр 26, 2011 11:59 pm. Мислењето е променето 1 пати
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Пон Апр 25, 2011 8:26 am

  МариоМК намали ја сликата и стави .psd фајл.
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67398
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Пон Апр 25, 2011 9:48 am

  Марио ти на сликата си додал само текст. Еве ја сликата на гугл:
  SOTW #1 Дискусии Deco_train_7

  Не е само да ставиш текст, и готово. Користи четки и многу други работи.
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Пон Апр 25, 2011 10:21 am

  Значи дисфаликуван е до SOTW #4
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147550967
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  МариоМК on Пон Апр 25, 2011 10:29 am

  а ти Tawe возот го напраи од колаш така?
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67398
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Пон Апр 25, 2011 11:20 am

  Laughing Laughing Laughing И јас го земав од друга слика (секако дека мора да го најдеш од некаде, нема да одиш да го сликашSmile ), но како што можеш да видиш, кај мене е исечен од друга слика, изменет, ставени четки, позадина. А ти само си му ставил текст и толку. Не ми е целта да играм детектив, туку да нема скроз копирани креации.
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551667
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  whomi on Вто Апр 26, 2011 11:39 pm

  до петок очекувајте и моја креација Wink
  avatar
  vazna.exe
  Член
  Член

  Број на мислења : 8
  Поени : 67532
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-05

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  vazna.exe on Сре Апр 27, 2011 8:12 pm

  Што мислите?

  SOTW #1 Дискусии Voz1303927860 Smile
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67398
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Сре Апр 27, 2011 8:20 pm

  Петка е Very Happy Важна е овој стил ми се допаѓа веќе, предтоа со многу четки не ми се свиѓаше многу.
  avatar
  vazna.exe
  Член
  Член

  Број на мислења : 8
  Поени : 67532
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-05

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  vazna.exe on Сре Апр 27, 2011 8:24 pm

  Фала фала Smile и мене овој повеќе ми се допаѓа Very Happy
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Сре Апр 27, 2011 9:03 pm

  И на мене ми помина тоа детското со многу четки,сеа поозбилно правам.
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551667
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  whomi on Чет Апр 28, 2011 9:54 am

  добра е, и ц4д рендерите одговараат на возот, само незнам дали позадината треба да се смени :/
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147551667
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  whomi on Чет Апр 28, 2011 11:30 am

  Koja e подобра креација за натпреварот на Бадијала
  оваа
  SOTW #1 Дискусии Sotw111
  или оваа
  SOTW #1 Дискусии Whoim11303983038
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147551667
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Чет Апр 28, 2011 3:49 pm

  Втората. Smile
  Важна морам да те пофалам дека имаш најдобра креација.
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67398
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Чет Апр 28, 2011 5:40 pm

  whomi напиша:Koja e подобра креација за натпреварот на Бадијала
  оваа
  SOTW #1 Дискусии Sotw111
  или оваа
  SOTW #1 Дискусии Whoim11303983038

  Првата ми е поубава. На втората како развлечени да се луѓето(ако сум фан на GH Very Happy )


  _________________
  SOTW #1 Дискусии 1231301061
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 67398
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 26
  Местолокација : Лас Велес

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Пет Апр 29, 2011 12:36 am

  Zikka14:
  Код:
  Ќе го копираш layer-от и таму ќе ставаш.
  Имаш рок до 00.00 да ја направиш 500х200 или помала,а ако не ја направиш ќе бидеш дисвалификуван.

  Стефан за да не бидеш дисквалификуван(не ја промени сликата до 00:00), јас ти ја променив. Ако не ти се свиѓа тоа, треба да те дисквалификуваме.


  _________________
  SOTW #1 Дискусии 1231301061
  avatar
  Стефан
  Член
  Член

  Број на мислења : 18
  Поени : 67320
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Стефан on Пет Апр 29, 2011 12:43 pm

  Добра е Smile
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147550967
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 25
  Местолокација : По Дома

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  МариоМК on Пет Апр 29, 2011 1:32 pm

  Убава слика Стефан Smile


  _________________
  SOTW #1 Дискусии Anigif111

  Sponsored content

  SOTW #1 Дискусии Empty Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Чет Jул 02, 2020 12:18 pm