e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  „Apple“ поднесе тужба против „Samsung“

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147545267
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 24
  Местолокација : По Дома

  „Apple“ поднесе тужба против „Samsung“ Empty „Apple“ поднесе тужба против „Samsung“

  Пишување  МариоМК on Сре Апр 20, 2011 4:37 pm

  „Apple“ поднесе тужба против „Samsung“ поради копирање на дизајнот на неговиот телефон „ај фон“ и мини преносливиот уред „iPad“ во својата палета на мобилни телефони „galaxy“, пренесуваат денеска француските електронски медиуми.

  „Apple“ поднесе тужба против „Samsung“ Apple-455

  На тој начин продолжува „нападот“ на компанијата „Apple“ на конкурентскиот оперативен систем „Android“ на „Google“, кој содржи телефони од палетата „galaxy“.

  Во „Samsung“ се уште не реагирале за тужбата на „Apple“, меѓутоа за нив ќе биде тешко да се бранат поради големиот број на тестови на уредите од палетата „galaxy“ кои укажуваат на неверојатни сличности со производите на „Apple“, пренесуваат француските медиуми.

  „Samsung“ истовремено во Европа почна да дистрибуира верзија на "Android" - "Android 2.3 G" (Gingerbread) за својoт „паметен“ телефон (smartphone) - „Galaxy S“.

  Кампањата е започната во Германија и во Финска. Таа се одвива преку софтверот на „Samsung“ - „Kies“ инсталиран во уредите кои не се поврзани со телекомуникациските оператори.
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147545967
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  „Apple“ поднесе тужба против „Samsung“ Empty Re: „Apple“ поднесе тужба против „Samsung“

  Пишување  whomi on Чет Апр 21, 2011 7:13 pm

  Мислеме дека се им цвета, но и тите си имат проблеми Smile

   Сега е точно Саб Сеп 21, 2019 3:47 pm