e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Вицотека

  Share
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147542367
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Вицотека

  Пишување  Мистериозен on Нед Мар 13, 2011 10:55 am

  Плавуши

  Одат две плавуши во театар и прашуваат на каса:
  Извинете имате карти?
  Касиерката прашува: За Хамлет?
  Плавушите: Не, не за нас...  Стојат две плавуши пред железничка станица.
  Едната го прашува полицаецот кој стоел покрај нив.
  Извинете, можам ли да стигнам до Скопје со автобусот на кој пишува "Скопје".
  Да, да и одговорил полицаецот.
  Другата плавуша збунето: А јас можам?

  Разговараат две плавуши:
  Вчера го промашив женското ВЦ и влегов во машкото. Замисли му го видов пенисот на шефот.
  И како му е?, прашала втората плавуша.
  Па за мој вкус премногу киселкасто - солен, одговорила првата.

  Лежат две плавуши на кревет, но немало доволно место.
  Едната плавуша при туркање испаднала од креветот, па другата и вели:
  Ајде можеш да се качиш, сега има повеќе простор.

  Зошто плавуша води љубов на подот?
  Сака секс до даска.

  Што и кажува плавушата на своето дете?
  Поради тебе од уста вадев.

  Зошто плавуша носи глушец во црква?
  За да кликне на иконата.

  Како би повикале паметна плавуша?
  Никако, неможете.

  Како би крстиле паметна плавуша?
  Лабрадор.

  Зошто плавуша се збркува во женско ВЦ?
  Затоа што мора сама да си ги соблече фармерките.

  Зошто плавуша има црна кравата околу врат?
  Има црн појас во пушење.

  Зошто плавуша добила отказ од банка за сперма?
  Се дознало дека пие на работно место.

  Зошто плавушата не го дои своето дете?
  Затоа што добива изгореници кога го подгрева.

  Што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга?
  Се крши огледалото.

  Што вели плавуша откако ќе затрудни?
  Се надевам само дека не е мое.

  Која е разликата помеѓу 10 кокошки и 3 плавуши?
  7

  Зошто ѕидот пука кога плавуша се потпира на него?
  Затоа што паметниот секогаш попушта.

  Заглавиле две плавуши во лифт.
  Едната вика: Помоооошшш!
  Втората вика: Помооошшшш!
  Ајде сега заедно, предложила едната плавуша.
  Заедноооооо!!!

  Зошто плавуша обожава да пие кафе со полицаец?
  Затоа што сака кога дискутира со друг интелектуалец.

  Се јавува плавуша на Аеродром:
  Ало.
  Ме интересира колку трае летот од Скопје до Амстердам.
  Само момент.
  Фала, пријатно.

  Зборуваат две плавуши:
  Оваа година Нова Година е во петок, вели првата.
  Само да не биде Петок 13, одговара втората.

  Се расправаат две плавуши:
  Зошто спиеше со мојот маж, вели првата.
  Па за да видам кој е подобар, мојот или твојот - и одговорила втората.
  Е глупава жено, па за тоа можеше мене да ме прашаш.


  Последната промена е направена од Че на Чет Апр 14, 2011 1:53 pm. Мислењето е променето 1 пати
  Joco Ilievski
  Joco Ilievski
  Член
  Член

  Број на мислења : 5
  Поени : 58707
  Репутација : 5
  Дата на регистрирање : 2011-03-12
  Возраст : 22
  Местолокација : Тетово,Јегуновце

  Re: Вицотека

  Пишување  Joco Ilievski on Нед Мар 13, 2011 2:57 pm

  Оди дома мали Ѓокица,и и ја дава писмената на мајка му и таа му вика:
  -Како можеше да добиеш 1,која ви беше темата на писмената?!
  Мали Ѓокица вика : -Како го пројдовте зимскиот распуст.
  Мајката : - И ти што напиша?!
  Мали Ѓокица : -Многу убаво,благодарам на прашањето. xD


  Си седеле све плавуши во едно кафуле и пијат кафе.Еднава плавуша вика:
  -Годинава Нова Година паѓа во Сабота.
  Другава вика : - А годинава 8ми Март паѓа на 10. Very Happy
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147542367
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Вицотека

  Пишување  Мистериозен on Нед Мар 13, 2011 9:41 pm

  Јако за писмената Smile
  avatar
  HOK
  Член
  Член

  Број на мислења : 14
  Поени : 58054
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 22
  Местолокација : Skopje , Macedonia (Doma)

  Re: Вицотека

  Пишување  HOK on Чет Апр 14, 2011 7:45 pm

  Влегува жена во автобус и возачот и вели:
  - Тоа е најгрдото дете на светов!
  Жената изнервирана седнува на крајот од автобусот. Му кажува на еден човек што се случило а тој и вели:
  - Оди ти слободно расправај се, јас ке ти го почувам мајмунчево!
  avatar
  HOK
  Член
  Член

  Број на мислења : 14
  Поени : 58054
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 22
  Местолокација : Skopje , Macedonia (Doma)

  Re: Вицотека

  Пишување  HOK on Чет Апр 14, 2011 7:48 pm

  Си биле две плавуши и едната ја прашува другата:
  - Како помина на првата брачна ноќ.
  - Никако мажот цела ноќ ми збореше за Перикле и Аристотел. И ја му одговорив: Џабе збориш јас не се разбирам во фудбал.

  Две плавуши седат на кафе и оговараат друга плавуша:
  - Слушна ли, се удавила летото на море?
  - Како?
  - Паднала од кејот во водата.
  - Таа нели знаеше да плива?
  - Знаеше, ама некој поставил знак забрането пливање.

  Две плавуши се расправале:
  - Ти си глупача!
  - Не, ти си глупача!
  Поминал еден дедо и им рекол:
  - Не карајте се! Двете сте во право!

  Две плавуши разгледуваат фотографии:
  - Ова е дедо ми на 11 години.
  - Ха! Не знаев дека човек може да стане дедо на 11 години.

  Овој е мој:

  Оди Трпе кај дедо му и му вика:
  -Еееееее дедо кога бев јас на твои години...
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147542367
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Вицотека

  Пишување  whomi on Чет Апр 14, 2011 8:56 pm

  Хахахахаха, јак е твојот, а тој првиот за Аристотел ме потсеќа на класниот. Тој ми предава по историја и не знаев за вооруженото востание и ми вика: Срамно е да не се знае за вооруженото востание, утре другиден со женската ќе отворете тема вооружено востание и ти нема да знаеш ништо lol! Ваљда нема да фатам женска шо студира нешто во врска со историјата lol!
  Џубре
  Џубре
  Супер Модератор
  Супер Модератор

  Број на мислења : 42
  Поени : 63061
  Репутација : 5
  Дата на регистрирање : 2011-04-16
  Местолокација : Џепчишча

  Вицеви

  Пишување  Џубре on Саб Апр 16, 2011 4:28 am

  Тука ке си пишиме вицеви.
  Пошто сум од Охрид, ќе почнам со еден виц на наша сметка. Да се посмејме.

  -Кој е единствениот Охридски збор шо не завршвит на Т?

  - Тос.
  maelovedeki
  maelovedeki
  Член
  Член

  Број на мислења : 29
  Поени : 58035
  Репутација : 6
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  Re: Вицотека

  Пишување  maelovedeki on Саб Апр 16, 2011 4:30 am

  Хахахахахахахахаљхахахаха
  avatar
  Дибек#2
  Член
  Член

  Број на мислења : 11
  Поени : 58010
  Репутација : 1
  Дата на регистрирање : 2011-04-16
  Местолокација : с. Стојаково

  Re: Вицотека

  Пишување  Дибек#2 on Саб Апр 16, 2011 4:39 am

  sunny
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147542367
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Вицотека

  Пишување  whomi on Саб Апр 16, 2011 4:13 pm

  Хахахха, јако јако
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147541667
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: Вицотека

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 4:14 pm

  хахаха Smile
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147542367
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Вицотека

  Пишување  Мистериозен on Саб Апр 16, 2011 4:39 pm

  Ова е шеги,на пример да зафркнеш некој комшија или нешто такво,а вицеви имаш у хуморологија.
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147542367
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Вицотека

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 17, 2011 3:35 pm

  Трпана му се жали на Трпе: зошто мажите кои секоја недела спијат со различни жени се фраери, а жените кои спијат со двајца мажи годишно се курви... Еве што Trpe и одговори:
  Клуч кој отвара повеќе брави е одличен клуч. Ако исти брави се отвараат со различни клучеви тогаш бравата не чини.
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147541667
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: Вицотека

  Пишување  МариоМК on Нед Апр 17, 2011 3:37 pm

  Зошто плавуша пие вода откако ќе изеде јаболко?
  - Заборавила да го измие.

  lol!
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147542367
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Вицотека

  Пишување  whomi on Нед Апр 17, 2011 8:44 pm

  Баба и дедо одлучиле да се вратат во времињата кога биле дечко и девојка, па дедото и рекол на бабата:
  -Ајде после во 3 ќе те чекам кај чешмата (место каде што се чекаље кога биле дечко и девојка)
  Бабата се сложила и првин дедото отишол на чешмата уште во 2:30, но и после 3 часа бабата ја немало. Дедото целиот вриел од нервоза и отишол дома и на бабата и рекол:
  -Зошто не дојде, нели се договоривме!!!
  -Мама не ме пушти
  lol!
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147542367
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Вицотека

  Пишување  whomi on Нед Апр 17, 2011 11:18 pm

  Си биле Србин Македонец и Грк се возеле во авион и авионот се срушил и паднале во џунгла со човекојадци и им рекле донесете по 10 овошја и ако издржат да им ги бутнат во газ ке ги пуштат. Доаѓа Србинов до 10 круши и му ставваат 1,2,3,4 и неможел веке и го изеле. Доаѓа Македонецот со 10 петровки (јаболки) и му ставаат 1,2,3,4,5,6,7,8 и поцнал да се смее и го изеле. После се среќаваат со Србинот во РАЈОТ и србинот го прашува како бе така за малце не издржа и он рекол па нормлано дека не издржав се згазив од смеење зашо го видов Гркот со 10 лубеници.
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147541667
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: Вицотека

  Пишување  МариоМК on Вто Апр 19, 2011 8:04 pm

  Три часот по полноќ. Пијан човек, лулајќи се, приоѓа до полицаецот и го прашува:
  - А бе, човек можеш ли да ми кажеш каде е Рускиот споменик за да се оријентирам каде живеам?!
  - Пијана свиња! Не го гледаш ли тука дигнат како кур?
  - Ааа, ти затоа ли се врткаш околу него како путка?

  lol!

  Sponsored content

  Re: Вицотека

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Пон Мар 25, 2019 9:59 pm