e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Кокаин вреден осум милиони евра, скриен во “Сахер“ торта

  Share
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147541667
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Кокаин вреден осум милиони евра, скриен во “Сахер“ торта

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 8:47 pm  Повеќе од стотина килограми кокаин, со проценета вредност на околу осум милиони евра, скриен во “Сахер“ торта, требало од Европската Унија да пристигне во Загреб, пишува хрватски “24 часа“, пренесува Нетпрес.

  Шверцерите се откриени во Словенија, кои кокаинот од Јужна Америка го пренеле во Германија, од каде требало да се упати кон Загреб како крајна дестинација.

  Тројца хрватски државјани и уште неколку лица вмешани во овој ланец на трговија со дрога се уапсени и моментално се наоѓаат во екстрадиционен притвор.

  Еве нешто ново Smile
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147542367
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Кокаин вреден осум милиони евра, скриен во “Сахер“ торта

  Пишување  Мистериозен on Саб Апр 16, 2011 8:52 pm

  Брееј! Very Happy
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147542367
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Кокаин вреден осум милиони евра, скриен во “Сахер“ торта

  Пишување  whomi on Нед Апр 17, 2011 12:51 pm

  E браво бе дечки Very Happy

  Sponsored content

  Re: Кокаин вреден осум милиони евра, скриен во “Сахер“ торта

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Пон Мар 25, 2019 10:48 pm