e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Како изгледа вашиот Десктоп

  Share

  zmejot
  Модератор
  Модератор

  Број на мислења : 26
  Поени : 56116
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13
  Возраст : 29
  Местолокација : Штип

  Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  zmejot on Пет Апр 15, 2011 5:25 pm

  avatar
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147539687
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  МариоМК on Пет Апр 15, 2011 9:13 pm

  Ова е убунту а имаш и ХП?
  avatar
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147540387
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  whomi on Пет Апр 15, 2011 9:49 pm

  Посакував во школото такоф да го направам Very Happy
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  Мистериозен on Пет Апр 15, 2011 9:59 pm


  zmejot
  Модератор
  Модератор

  Број на мислења : 26
  Поени : 56116
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13
  Возраст : 29
  Местолокација : Штип

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  zmejot on Саб Апр 16, 2011 12:26 pm

  MarioMK напиша:Ова е убунту а имаш и ХП?
  Грешеш точно овоа е Убунту 10,10 имам Федора 14 и Win7. Размислувам за промена на Убунту во Федора па сега за сега се учам на федората Smile

  Да не кажам три оперативни система на еден Smile
  avatar
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147539687
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  МариоМК on Саб Апр 16, 2011 4:52 pm

  Ја еднаш пробував нешто така да инсталирам и Убунту ама го заебав ПЦ Sad

  zmejot
  Модератор
  Модератор

  Број на мислења : 26
  Поени : 56116
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13
  Возраст : 29
  Местолокација : Штип

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  zmejot on Саб Апр 16, 2011 5:31 pm

  MarioMK напиша:Ја еднаш пробував нешто така да инсталирам и Убунту ама го заебав ПЦ Sad

  Зависи што си правел во последните 9 месеци активно го користам линуксот додека последните 3 го имам инсталирано и само го надоградувам со некоја нова верзија која е излезена. Ете пример линуксот слави 20 години оваа година секаде го има секој го користи во секојдневието и не знаат дека го користат а сите го мразат нз зш е така не зборам за сите туку тие што не се информирани добро Smile

  https://www.youtube.com/watch?v=5ocq6_3-nEw
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  Мистериозен on Саб Апр 16, 2011 9:01 pm

  Баш се мислам дали да се префрлам на Линукс.
  avatar
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 56118
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 24
  Местолокација : Лас Велес

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  Tawe on Саб Апр 16, 2011 9:54 pm


  Sponsored content

  Re: Како изгледа вашиот Десктоп

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Нед Дек 16, 2018 8:42 pm