e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Share
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Мистериозен on Саб Мар 12, 2011 6:04 pm

  Ме мрзеше да преведувам иначе

  A 33ft tsunami has killed at least eight people as it swept over Japan's northeastern coast after a 8.9 magnitude megaquake near the capital Tokyo.The huge wave hit the port in the country's Sendai city, sending ships crashing into the shore and carrying cars and buildings through streets.Mass evacuations are taking place after Tsunami warnings were issued for the entire Pacific coast.

  NightWalker
  Тест Модератор
  Тест Модератор

  Број на мислења : 2
  Поени : 56082
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  NightWalker on Сре Апр 13, 2011 10:51 pm

  Гопоод напомош нека му е .....загрев...
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Мистериозен on Чет Апр 14, 2011 1:49 pm

  Да да,пред неколку дена имаше нов од 7.6

  zmejot
  Модератор
  Модератор

  Број на мислења : 26
  Поени : 56116
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-13
  Возраст : 29
  Местолокација : Штип

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  zmejot on Пет Апр 15, 2011 5:15 pm

  Че напиша:Да да,пред неколку дена имаше нов од 7.6
  ногу напиша 7,4 беше одпосле преправија на 7,1 демек да не се тревожи народот а он паничи веќе
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Мистериозен on Пет Апр 15, 2011 8:34 pm

  Абе страшно е тамо.
  avatar
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147539687
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  МариоМК on Пет Апр 15, 2011 8:38 pm

  И за тоа детето што го нашле под урнатини незнам точно малецко знам било Smile Кузне колку им е тешко сеа Sad
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Мистериозен on Пет Апр 15, 2011 8:39 pm

  Па знаеш ли колку многу има пронајдено?
  avatar
  Џубре
  Супер Модератор
  Супер Модератор

  Број на мислења : 42
  Поени : 61081
  Репутација : 5
  Дата на регистрирање : 2011-04-16
  Местолокација : Џепчишча

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Џубре on Саб Апр 16, 2011 4:06 am

  Ного страхотно! И тоа централите пуштале гасови. :S
  avatar
  maelovedeki
  Член
  Член

  Број на мислења : 29
  Поени : 56055
  Репутација : 6
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  maelovedeki on Саб Апр 16, 2011 4:15 am

  Па и нуклеарките сега ... тешко нив.
  avatar
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147540387
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  whomi on Саб Апр 16, 2011 8:39 pm

  Чудно е што нуклеарките немат резервни ладначи во случај да снема струја Question Question Question

  Sponsored content

  Re: Земјотрес од 8.9 и цунами ја погодија Јапонија

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Нед Дек 16, 2018 8:39 pm