e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Како да добијам ВИП?

  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147545967
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Како да добијам ВИП? Empty Како да добијам ВИП?

  Пишување  Мистериозен on Нед Мар 13, 2011 4:48 pm

  За тоа ке размисли администрацијата.Значи ВИП се добива по заслуга.
  Исто така може и да се купи за 500 поени.Ако сакате да купите,контактирајте ја администрацијата.
  avatar
  HOK
  Член
  Член

  Број на мислења : 14
  Поени : 61654
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 23
  Местолокација : Skopje , Macedonia (Doma)

  Како да добијам ВИП? Empty Re: Како да добијам ВИП?

  Пишување  HOK on Чет Апр 14, 2011 7:39 pm

  Ако имам 500 поени ке добијам VIP , а за администратор колку треба Question
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147545967
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Како да добијам ВИП? Empty Re: Како да добијам ВИП?

  Пишување  Мистериозен on Чет Апр 14, 2011 7:49 pm

  Ќе бидеш поставен за модератор на неколку форуми. Smile
  avatar
  HOK
  Член
  Член

  Број на мислења : 14
  Поени : 61654
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 23
  Местолокација : Skopje , Macedonia (Doma)

  Како да добијам ВИП? Empty Re: Како да добијам ВИП?

  Пишување  HOK on Пет Апр 15, 2011 3:08 pm

  Фала а како TnT нема 500 поени а е VIP Question
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147545967
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Како да добијам ВИП? Empty Re: Како да добијам ВИП?

  Пишување  Мистериозен on Пет Апр 15, 2011 3:11 pm

  Ти одговорив во ПП. Smile

  Sponsored content

  Како да добијам ВИП? Empty Re: Како да добијам ВИП?

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Саб Сеп 21, 2019 3:27 pm