e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи

  Share
  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147541667
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи

  Пишување  МариоМК on Вто Мај 03, 2011 2:30 pm  Швајцарската влада соопшти дека влегла во траг на повеќе од 360 милиони швајцарски франци (416 милиони долари) кои можеби му припаѓаат на либискиот лидер Моамер Гадафи или на луѓето од неговото опкружување.

  Оваа информација ја објави швајцарската министерка за надворешни работи Мишелин Калми Реј на дипломатскиот состанок во Тунис, јавува “АП“, пренесува Нетпрес.

  Швајцарските власти им наложиле на банките и другите финансиски институции да го замрзнат имотот кој би можел да му припаѓа на Гадафи, Мубарак и Бен Али и нивните блиски соработници.

  affraid


  _________________
  whomi
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147542367
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Во Швајцарија пронајдени 400 милиони долари на Гадафи

  Пишување  whomi on Вто Мај 03, 2011 10:17 pm

  Ах тоа исламот Evil or Very Mad

   Сега е точно Пон Мар 25, 2019 10:29 pm