e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Пакистанските власти ги уапсија шесте деца на Бин Ладен и двете сопруги

  Share
  avatar
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147539687
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Пакистанските власти ги уапсија шесте деца на Бин Ладен и двете сопруги

  Пишување  МариоМК on Пон Мај 02, 2011 5:33 pm

  Пакистанските власти ги уапсија шестте деца и двете сопруги на убиениот водач на Ал Каеда, Осама бин Ланден, пренесува Синхуа.

  Агенцијата која се повикува на локални пакистански медиуми, пренсува дека пакистанските власти уапсиле уште четворица блиски пријатели на убиениот бин Ладен.

  Еден од неговите синови беше убиен во истата американска воена акција.

  Агенцијата, исто така, пренесува дека бин Ладен е убиен во операција спроведена од страна на пакистанските сили откако се урнал пакистански воен хеликопетер во Аботабад.

  Пакистаснкиот веон хеликопетер се урнал околу 1:20 часот. Хеликптерот бил срушен од група од неколкуа неидентификувани лица во кавртот Сикандрабад, а уривањето иницирало акција за потрага во срушениот хеликоптер. Тогаш дошло и до размена на оган.

  Синхуа цитирајќи ги локалните медиуми пренесува дека подоцна два американски хеликоптера го однеле телото на убиениот бин Ладен. Во соборувањето на пакистанскиот хеликпетер загина најмалку едно лице, додека уште две други се ранети. Исто така, падот предизвикал пожар на две куќи.

  Фокс Њус пак објави дека најбараниот светски терорист е убиен дури една недела претходно пред официјалното објавување на веста, потврдувајќи дека веста за ликвидирањето на Осама бин Ладен во САД била внимателно подготвувана.

  Телевизијата пренесува дека бин Ладен го убила американска бомба пред една недела и дека се чекала ДНК анализа, за да се потврди дека се работи навистина за телото на Осама бин Ладен.

  Веста за неговата смрт Фокс Њус ја објави пред обраќањето на американскиот претседател Барак Обама, кој требало прв на Американцките и на светот да им ја пренесе веста.


  _________________
  avatar
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147540387
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Пакистанските власти ги уапсија шесте деца на Бин Ладен и двете сопруги

  Пишување  whomi on Вто Мај 03, 2011 10:20 pm

  Редно беше Smile
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Пакистанските власти ги уапсија шесте деца на Бин Ладен и двете сопруги

  Пишување  Мистериозен on Вто Мај 03, 2011 11:22 pm

  И шо сеа?

  Sponsored content

  Re: Пакистанските власти ги уапсија шесте деца на Бин Ладен и двете сопруги

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Нед Дек 16, 2018 8:36 pm