e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  Паркиран украински автобус почнал сам да се движи!

  Share
  avatar
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147539687
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Паркиран украински автобус почнал сам да се движи!

  Пишување  МариоМК on Сре Апр 27, 2011 7:57 pm

  Еден од новите украински автобуси синоќа околу 20 часот предизвика верижен судир на паркинг во Карпош, потврдуваат од СВР Скопје.

  Според нивните информации, еден од новите украински автобуси „ЛАЗ“, кој што стоел на паркинг, почнал сам да се движи без возач внатре, при што удрил во друг автобус, „САНОС“, а потоа во уште пет други патнички возила.

  Најверојатно проблем настанал со автоматскиот менувач кој што го има автобусите. Од СВР Скопје велат дека е причинета мала материјална штета.

  xD
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: Паркиран украински автобус почнал сам да се движи!

  Пишување  Мистериозен on Сре Апр 27, 2011 8:11 pm

  Хахахахаха Јако Very Happy
  avatar
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 56118
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 24
  Местолокација : Лас Велес

  Re: Паркиран украински автобус почнал сам да се движи!

  Пишување  Tawe on Сре Апр 27, 2011 8:18 pm

  хаххахаха Ете им нови автобуси Smile
  avatar
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147540387
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: Паркиран украински автобус почнал сам да се движи!

  Пишување  whomi on Саб Апр 30, 2011 10:30 pm

  џст ќен сеј lol!

  Sponsored content

  Re: Паркиран украински автобус почнал сам да се движи!

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Нед Дек 16, 2018 8:14 pm