e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  SOTW #1 Дискусии

  Share
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 5:40 pm

  Тема: Воз

  Пријавување -> http://emeteor.macedonianforum.net/t103-topic#591

  Тука пишувајте ги сите ваши пофалби и критики околу натпреварот
  avatar
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 56118
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 24
  Местолокација : Лас Велес

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Нед Апр 24, 2011 8:07 pm

  Не сум дизајнер, но се обидов да направам Smile  Можеби ќе има некоја измена Very Happy
  ---------------------------------------------------------------------
  Како што знам, за SOTW натпреварите, најголема дозволена димензија е 500x200. МaриоMK кај тебе е 468х316, мислам дека треба да ја намалиш во ширина, освен да се напише правилник за SOTW натпреварите, па да се дадат нови димензии, што нема да изгледа поубаво со поголеми димензии, зошто сепак ова се потписи.


  Последната промена е направена од Tawe на Вто Апр 26, 2011 11:59 pm. Мислењето е променето 1 пати
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Пон Апр 25, 2011 8:26 am

  МариоМК намали ја сликата и стави .psd фајл.
  avatar
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 56118
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 24
  Местолокација : Лас Велес

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Пон Апр 25, 2011 9:48 am

  Марио ти на сликата си додал само текст. Еве ја сликата на гугл:


  Не е само да ставиш текст, и готово. Користи четки и многу други работи.
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Пон Апр 25, 2011 10:21 am

  Значи дисфаликуван е до SOTW #4
  avatar
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147539687
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  МариоМК on Пон Апр 25, 2011 10:29 am

  а ти Tawe возот го напраи од колаш така?
  avatar
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 56118
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 24
  Местолокација : Лас Велес

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Пон Апр 25, 2011 11:20 am

  Laughing Laughing Laughing И јас го земав од друга слика (секако дека мора да го најдеш од некаде, нема да одиш да го сликашSmile ), но како што можеш да видиш, кај мене е исечен од друга слика, изменет, ставени четки, позадина. А ти само си му ставил текст и толку. Не ми е целта да играм детектив, туку да нема скроз копирани креации.
  avatar
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147540387
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  whomi on Вто Апр 26, 2011 11:39 pm

  до петок очекувајте и моја креација Wink

  vazna.exe
  Член
  Член

  Број на мислења : 8
  Поени : 56252
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-05

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  vazna.exe on Сре Апр 27, 2011 8:12 pm

  Што мислите?

  Smile
  avatar
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 56118
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 24
  Местолокација : Лас Велес

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Сре Апр 27, 2011 8:20 pm

  Петка е Very Happy Важна е овој стил ми се допаѓа веќе, предтоа со многу четки не ми се свиѓаше многу.

  vazna.exe
  Член
  Член

  Број на мислења : 8
  Поени : 56252
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-05

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  vazna.exe on Сре Апр 27, 2011 8:24 pm

  Фала фала Smile и мене овој повеќе ми се допаѓа Very Happy
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Сре Апр 27, 2011 9:03 pm

  И на мене ми помина тоа детското со многу четки,сеа поозбилно правам.
  avatar
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147540387
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  whomi on Чет Апр 28, 2011 9:54 am

  добра е, и ц4д рендерите одговараат на возот, само незнам дали позадината треба да се смени :/
  avatar
  whomi
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 107
  Поени : 2147540387
  Репутација : 2
  Дата на регистрирање : 2011-03-11
  Местолокација : пред компјутер

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  whomi on Чет Апр 28, 2011 11:30 am

  Koja e подобра креација за натпреварот на Бадијала
  оваа

  или оваа
  avatar
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147540387
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Мистериозен on Чет Апр 28, 2011 3:49 pm

  Втората. Smile
  Важна морам да те пофалам дека имаш најдобра креација.
  avatar
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 56118
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 24
  Местолокација : Лас Велес

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Чет Апр 28, 2011 5:40 pm

  whomi напиша:Koja e подобра креација за натпреварот на Бадијала
  оваа

  или оваа

  Првата ми е поубава. На втората како развлечени да се луѓето(ако сум фан на GH Very Happy )


  _________________
  avatar
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 56118
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 24
  Местолокација : Лас Велес

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Tawe on Пет Апр 29, 2011 12:36 am

  Zikka14:
  Код:
  Ќе го копираш layer-от и таму ќе ставаш.
  Имаш рок до 00.00 да ја направиш 500х200 или помала,а ако не ја направиш ќе бидеш дисвалификуван.

  Стефан за да не бидеш дисквалификуван(не ја промени сликата до 00:00), јас ти ја променив. Ако не ти се свиѓа тоа, треба да те дисквалификуваме.


  _________________

  Стефан
  Член
  Член

  Број на мислења : 18
  Поени : 56040
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Стефан on Пет Апр 29, 2011 12:43 pm

  Добра е Smile
  avatar
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147539687
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  МариоМК on Пет Апр 29, 2011 1:32 pm

  Убава слика Стефан Smile


  _________________

  Sponsored content

  Re: SOTW #1 Дискусии

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Нед Дек 16, 2018 8:39 pm