e-Meтеор

Регистрирај се бесплатно!

  SOTW #1 Пријавување

  Share
  Мистериозен
  Мистериозен
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 253
  Поени : 2147542367
  Репутација : 10019
  Дата на регистрирање : 2011-03-11

  SOTW #1 Пријавување

  Пишување  Мистериозен on Нед Апр 24, 2011 5:39 pm

  Тема: ВОЗ

  Пријавување до Петок 23:59

  Дискусии околу натпреварот -------->http://emeteor.macedonianforum.net/t104-topic

  Правила за учество --------------------->http://emeteor.macedonianforum.net/t109-topic
  Tawe
  Tawe
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 40
  Поени : 58098
  Репутација : 7
  Дата на регистрирање : 2011-04-14
  Возраст : 25
  Местолокација : Лас Велес

  Re: SOTW #1 Пријавување

  Пишување  Tawe on Нед Апр 24, 2011 8:06 pm

  МариоМК
  МариоМК
  Aдминистратор
  Aдминистратор

  Број на мислења : 150
  Поени : 2147541667
  Репутација : 8
  Дата на регистрирање : 2011-04-15
  Возраст : 23
  Местолокација : По Дома

  Re: SOTW #1 Пријавување

  Пишување  МариоМК on Пон Апр 25, 2011 12:12 am

  Дисквалификуван до SOTW #4 (готова слика + текст)
  avatar
  vazna.exe
  Член
  Член

  Број на мислења : 8
  Поени : 58232
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-05

  Re: SOTW #1 Пријавување

  Пишување  vazna.exe on Сре Апр 27, 2011 8:11 pm

  avatar
  Стефан
  Член
  Член

  Број на мислења : 18
  Поени : 58020
  Репутација : 0
  Дата на регистрирање : 2011-04-16

  Re: SOTW #1 Пријавување

  Пишување  Стефан on Чет Апр 28, 2011 9:28 pm


  Sponsored content

  Re: SOTW #1 Пријавување

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Пон Мар 25, 2019 9:50 pm